Один із пріоритетних напрямків роботи лісогосподарських підприємств Вінниччини - будівництво лісових доріг. Розвинена  дорожня інфраструктура дозволяє на належному рівні вести лісогосподарську діяльність. 
Значення лісових доріг - надважливе. Вони дозволяють на належному рівні охороняти ліси, виконувати комплекс лісогосподарських, лісозахисних і лісокультурних робіт.
Лісові дороги відіграють важливу соціальну функцію – з’єднують населені пункти, відкривають доступ до лісових масивів, дозволяють лісовозним автомобілям виконувати свою роботу без заїзду в населені пункти, забезпечують комфортну доставку людей до робочих місць. Якісне дорожнє покриття гарантує безпеку руху автотранспортних засобів, сприяє подовженню строку експлуатації техніки. Лісівники будують лісові дороги власним коштом. Немало коштує і утримування лісових доріг у належному стані. Це в першу чергу обкошування, підсипання, грейдерування доріг.
Будівництво нової лісової дороги з твердим покриттям проводиться на основі існуючої грунтової. Для цього розширюють узбіччя, розкорчовують пні, зачищають територію від зайвої рослинності. 
Будівництво лісових доріг – справа нелегка та недешева. Але у майбутньому вкладені кошти та сили окупляться, а новозбудовані дороги принесуть велику користь людям.