Наступна новина > < Попередня новина

26.02.2020 16:46 давність новини: 4 р.
Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
Категорія: Загальні новини

«Ювілейне» учнівське лісництво готове до Всеукраїнської акції «Відновлюємо ліси разом!»

Цього року щорічна Всеукраїнська акція «Відновлюємо ліси разом!» проводитиметься з 21 березня до 18 квітня. Лісівники Вінниччини запрошують усіх бажаючих долучитися до благородної справи створення лісу. А плани на посадку лісу чималі. Уже у перший день акції, 21 березня, у Міжнародний день лісів, працівники лісового господарства України мають висадити 5 мільйонів дерев, протягом першого тижня акції – 10 мільйонів!
На Вінниччині діє 50 учнівських лісництв. Юні лісівники допомагають практичними справами своїм старшим наставникам, а ще набираються знань під час уроків природи у сучасних, тематично облаштованих, інформаційно наповнених і просто естетично приємних лісівничих еколого-просвітницьких центрах та пунктах. Наймолодше учнівське лісництво Вінниччини теж впевнено долучається до секретів лісового господарства.
Губницьке лісництво (Гайсинський лісгосп) - наймолодше у системі облуправління лісового та мисливського господарства, а підшефне йому учнівське лісництво «Ювілейне» - теж відповідно найбільш юне серед 50-ти подібних на Вінниччині. «Ювілейному» усього рік. Офіційно учнівське лісництво було утворено рік тому, 14 лютого 2019 року, під час урочистостей з нагоди 100-річчя Вінницького ОУЛМГ.
Не зважаючи на юний вік учнівського лісництва, вихованці Губницької школи мають багатий досвід співпраці з лісівниками.
Цій співпраці сприяють директор ДП «Гайсинський лісгосп» Микола Лащенко, лісничий Губницького лісництва Павло Наказнюк, директорка школи Валентина Возняк, педагог-наставник учнівського лісництва Наталя Кушнір. Минулого року школярі вже як члени учнівського лісництва брали активну участь у весняній посадці лісу, у проведенні третього обласного лісівничо-просвітницького фестивалю «Пізнай ліс!».Наразі готуються допомогти лісівникам Гайсинського лісгоспу і у цьогорічній лісокультурній кампанії.
А нещодавно поповнити свої теоретичні знання про лісове господарство Вінниччини юні лісівники мали нагоду під час уроків природи. Провів захід з учнями 9-11 класів прессекретер Вінницького ОУЛМГ Станіслав Вовк у найновішому лісівничому еколого-просвітницькому центрі, що знаходиться у Губницькому лісництві.
Велику частину уроку зайняв діалог між лісівниками та учнями, адже члени учнівського лісництва мають не лише чимало питань, а й певні уявлення про те, яким має бути світ їхнього майбутнього і що для цього слід зробити сьогодні. Але впевнені юні лісівники на сто відсотків: щоб жити на зеленій чистій планеті завтра, створювати ліси необхідно уже сьогодні!